OBÓZ ARTYSTYCZNY MOST

Od 2011 roku, w każde wakacje Stowarzyszenie Kulturalno Edukacyjne MOST organizuje Obóz Artystyczny dla dzieci i młodzieży. Poza relaksem w otoczeniu morza, lasów lub jezior, zajęciami integracyjnymi, grami i zabawami terenowymi oraz imprezami tematycznymi, uczestnicy biorą udział w warsztatach artystycznych z różnych dziedzin sztuki. Z roku na rok zwiększa się liczba obozowiczów, a dzięki temu rozszerza się oferta warsztatów w trakcie obozu. Teatr, sztuki plastyczne, taniec, śpiew, film, kuglarstwo to tylko niektóre bloki warsztatowe prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Ostatniego dnia obozu każda z grup warsztatowych pokazuje efekty swojej 10 dniowej pracy. Możemy podziwiać prace plastyczne powstałe w najróżniejszych technikach oraz kilka profesjonalnych układów tanecznych w stylu Hip-Hop, Jazz czy Modern dance. Tego dnia prezentują się również grupy teatralne ze swoimi spektaklami wykorzystującymi różne style teatralne. Nie brakuje również emocji związanych z premierową projekcją dzieła stworzonego od podstaw przez grupę filmową. 

Każdego roku kadra instruktorska i wychowawcza stara się wypełnić podopiecznym czas organizując zajęcia sportowe i rekreacyjne niezależnie od warunków atmosferycznych. Biegi przełajowe typu „Runnabidon” to pozycja obowiązkowa. Na zawody sportowe budujące poczucie zespołowości i uczące zdrowej rywalizacji uczestnicy czekają od początku obozu. Ważnym wydarzeniem dla każdego obozowicza jest „chrzest obozowy” zespalający grupę nowych uczestników z „weteranami”, którzy od lat zaczynają plany wakacyjne od Obozu MOST. Wieczory obfitują w imprezy i gry tematyczne jak obozowa edycja „Kocham Cię Polsko” czy „Obozowa Gala Oscarowa”, ogniska oraz niespodzianki typu „Escape room” i wyczekiwane przez starszych „Akcje nocne”. Dotychczas Obóz Artystyczny MOST był gościem w kaszubskiej Rzeczenicy, Smołdzińskim Lesie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego oraz w Dworku Wymysłowo otulonym Borami Tucholskimi, w dolinie rzeki Brdy.

Właściciele każdego z tych miejsc z życzliwością przyjmują obozowiczów, a ci nie pozostają dłużni zapraszając gospodarzy do wspólnych aktywności. O rozwijającej się wciąż popularności obozu najlepiej świadczą uczestnicy, ich chęci do wspólnego spędzania czasu, zawarte znajomości i przyjaźnie oraz wspomnienia na długie lata. W pierwszych latach uczestnikami byli lokalni uczestnicy zajęć MOST, obecnie pośród nich znajdziemy gości z całej Polski a nawet Europy.