Przez ArteMost do siebie
18-25 lat

Przez ArteMost do Siebie – to zajęcia artystyczne z wykorzystaniem technik arteterapeutycznych. Celem zajęć jest PROCES emocjonalny zachodzący podczas tworzenia – z wykorzystaniem działań kreatywnych: od zajęć plastycznych, poprzez zajęcia ruchowe, muzyczne i dramę. Wszystkie te formy są narzędziem, które pozwala na lepsze poznanie siebie, samoakceptację, odnalezienie własnej tożsamości i wrażliwości. Stworzymy dla Was bezpieczne miejsce, w którym nie musicie używać słów, żeby wyrazić siebie.

Kto prowadzi zajęcia? Trzy osobowości, których drogi połączyły się na studiach podyplomowych z Arteterapii:


Agnieszka – Cześć! Jestem Psycholożką. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia ze specjalnością kliniczną oraz studia podyplomowe z Arteterapii. Stale się rozwijam i poszerzam moje kompetencje. W pracy stosuję się do zasad etyki zawodu psychologa oraz działając na rzecz dobra klientów. W swojej pracy zawodowej wspieram dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Od dziecka mam zamiłowanie do wszystkiego co artystyczne (a najbardziej plastyczne!), ale nigdy nie byłam najzdolniejsza. Arteterapia pokazała mi, że wcale nie muszę. Dzisiaj traktuję sztukę jako obraz mojej duszy i przekazanie tego co we mnie jest żywe i prawdziwe. Marzę, aby za pomocą form artystycznych pomóc innym poznać siebie lepiej, wzmocnić się oraz zaopiekować to co trudne z akceptacją.


Karolina – Cześć! Mam na imię Karolina. Na co dzień pracuję z dziećmi, a wolny czas najchętniej spędzam na scenie lub angażując się w działania artystyczne. Od wielu lat jestem związana ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Edukacyjnym MOST. Teatr i arteterapia to nie tylko moja pasja, ale także sposób na wyrażanie siebie i wspieranie rozwoju innych. Ukończyłam studia pedagogiczne ze specjalnością terapia pedagogiczna oraz wczesne wspomaganie rozwoju i rewalidacja. Następnie ukończyłam studia podyplomowe z zakresu arteterapii, poszerzając swoje kompetencje zawodowe. W swojej pracy staram się łączyć wiedzę pedagogiczną z twórczym podejściem, wierząc, że sztuka może być cennym narzędziem wspierającym rozwój i budowanie relacji.

Patrycja – Cześć! Swoją drogę zawodową zaczynałam w przedszkolu, łącząc muzykę z kreatywnym rozwojem najmłodszych. Współtworzyłam projekty artystyczne w ramach 9 Hills Festival, prowadziłam zajęcia wokalne oraz warsztaty twórcze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, budując bezpieczną przestrzeń pełną autentycznej ekspresji i miejsca na wyrażanie swoich emocji. Od 2022 roku tworzę muzykę w zespole „Przestrzeń” pełniąc rolę wokalistki. Ukończyłam psychologię w biznesie, studia menedżersko-prawne oraz studia podyplomowe z Arteterapii. Działania artystyczne są dla mnie dowodem na to, że proces twórczy pozwala poznać samego siebie, swoje emocje, swój charakter – wzmacnia indywidualność każdego z uczestników, dodaje pewności siebie, wrażliwości na świat i autentyczności – odkrywając swoją prawdziwą tożsamość.

Formularz uczestnictwa

Wypełnij by zapisać na zajęcia siebie lub inną osobę

Poniedziałki 18.00-20.00

Teatr Mostownia
ul. Miszewskiego 16, Gdańsk