W 1974 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski (cykl 6-letni) w Akademii Muzycznej w Łodzi nabywając uprawnienia aktora, śpiewaka – oraz tytuł: magister sztuki.
1974 – 1977 – Estrada Łódzka, Stowarzyszenie Jazzowe, zespół poezji śpiewanej „CAMER-TON” – udział w 4 kolejnych Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu (nagrody i wyróżnienia). Współpraca z PAGART-em i wyjazdy zagraniczne …
1977 – 1986 – jest solistą w Teatrze Muzycznym w Gdyni ( dyr. Danuta Baduszkowa, Andrzej Cybulski, Jerzy Gruza) Dwukrotny Laureat Nagrody Teatralnej Wojewody Pomorskiego! W tym okresie intensywnie współpracuje z Operą Bałtycką i Teatrem Wybrzeże oraz Reprezentacyjną Orkiestrą Marynarki Wojennej pod dyrekcją komandora Ireneusza Stromskiego.
1986 – 1992 – Śpiewak-Aktor w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Pełni także funkcję „Asystenta reżysera”.
Samodzielne inscenizacje i reżyseria: „Dzisiaj, jutro, zawsze…” spektakl oparty na piosenkach retro. „Koncert wiosenny” – znakomicie przyjęty przez krytykę i publiczność!
W Lublinie także dwa razy uhonorowany Nagrodą Teatralną Wojewody za Wybitne Osiągnięcia Artystyczne.
1992 -1996 – Państwowy Teatr Dramatyczny im. J.Osterwy w Lublinie (dyr. Andrzej Rozhin).
Przygotował pracę pod tytułem: „Zastosowanie środków wyrazu w utworach wokalnych”.
W 1996 roku uruchomił Teatr „Otwarty” przy Kolejowym Domu Kultury w Lublinie. Około 35 Adeptów Sztuki Wokalnej i Aktorskiej. Liczne nagrody i wyróżnienia!
PREMIERY: „Gorąca zima” z udziałem: Bożeny Zawiślak-Dolny, Federacji Bardów Lubelskich, Anny Osior, Piotra Selima…& Adeptów. „Kto tak pięknie gra?” wystawiane także w Filharmonii Lubelskiej, liczne wyjazdy i koncerty…
Melodram „Za chlebem i solo do Europy” Zbigniewa Staweckiego w reżyserii i wykonaniu Daniela Saulskiego został uznany przez Redakcję „Kuriera Lubelskiego” za Wydarzenie Artystyczne Roku.
Rok 2000 – w Gdyńskim Centrum Kultury stworzył Grupę Teatralną „eMKa” Do 2005 roku przez Grupę Teatralną „eMKa” przewinęło się około 45 adeptów!!!
21/22 czerwiec 2012 roku PRAPREMIERA śpiewogry – „Wesele Żuławskie z XVII wieku” w reżyserii Daniela Saulskiego na scenie „Malarnia” Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Kolejne spektakle: Galeria „EL” w Elblągu, Centrum Sztuki Św. Jana w Gdańsku, „Faktoria Kultury” w Pruszczu Gdańskim (przedstawienie plenerowe), Scena „Off de Bicz” w
Sopocie…
3 sierpnia 2013 – Spektakl/Koncert* Salon Muzyczny Pana „Doro Caro” w Domu Uphagena w Gdańsku (scenariusz, reżyseria, inscenizacja Daniela Saulskiego) z udziałem wybitnej śpiewaczki – Katarzyny Hołysz, Anny Kingi Osior, Beaty Popiołek, Pauliny Leda (fortepian)…
20 sierpnia 2013 – Widowisko Gdańskiej Trupy Teatralnej Braci Bachmann’ów „Już za chwilę… KROTOCHWILE!” w inscenizacji i reżyserii Daniela Saulskiego wystawione na przedprożu Filii Biblioteki Gdańskiej na Ulicy Mariackiej 42 z udziałem „Gdańskiej Roty Mieszczańskiej” , Członków Projektu Historycznego „GG” oraz Anny Kingi Osior
(gościnnie).
Do dnia dzisiejszego prowadzi zajęcia i konsultacje w zakresie: dykcji, artykulacji, śpiewu solowego oraz interpretacji.