Spektakle dla dzieci

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „WIEK 4-10 4 10 TEATR MOSTOWNIA BORÓWKA mówi niE PREMIERA 1 CZERWCA 2024 GODZINA 15:00 SCENARIUSZ I MUZYKA OLA LIS REŻYSERIA AGNIESZKA GREWLING-STOLC ARANŻACJE MUZYCZNE GRZEGORZ OBSADA OLA] AGA BILETY: MOSTOWNIA.INTERTICKET.P MOSTOWNIA PL UL. MISZEWSKIEGO 16, GDANSK-WRZESZCZ”

Krasnoludka Borówka ma dość ciężkiej pracy, która wypełnia jej całe dnie. Marzy o odpoczynku, większej swobodzie, a najbardziej chciałaby być duża jak człowiek i decydować o tym co chce, a czego nie chce robić. Niespodziewanie jej życzenie się spełnia, a Borówka ma okazję przekonać się, czy bycie dużą i samodzielną jest tak wspaniałe jak w jej wyobrażeniach.

Spektakl dedykowany jest dzieciom w wieku 4-10 lat i ma formę muzycznej bajki. Pojawia się w nim także wątek ekologiczny, o który nietrudno, skoro akcja toczy się w coraz bardziej zaśmieconym lesie… Wspólnie z Borówką będzie można zastanowić się też nad tym, czy codzienne obowiązki mają sens oraz jak brak dystansu do własnej złości wpływa na bliskie relacje. Zapraszamy na pełną magii i humoru opowieść o przygodach temperamentnej krasnoludki!

Scenariusz i muzyka: Ola Lis
Reżyseria: Agnieszka Grewling-Stolc
Aranżacje muzyczne: Grzegorz Kusio
Obsada: Ola i Aga

CENNIK BILETÓW INDYWIDUALNYCH
Bilet normalny: 28 zł
Bilet ulgowy: 25 zł

„Ni w ząbek” spektakl edukacyjny dla widzów w wieku od 4 do 9 lat, kolejna propozycja repertuarowa Teatru Mostownia.
Historia opowiada o przygodach mlecznego ząbka Oliego, który nie dbając o higienę popada w tarapaty, z których ratuje go Wróżka Zębuszka. Mały Oli przechodzi przemianę i wyrasta na mądrego, stałego zęba Aleksandra, który wie, jak w odpowiedni sposób dbać o zdrowie.

Spektakl zrealizowany jest przede wszystkim jako forma lalkowa. Dzięki przyjemnej formule kameralnego teatru, dzieci będą mogły dobrze się bawić, a przede wszystkim zapoznać się z zasadami higieny jamy ustnej. Po każdym spektaklu artyści prowadzą krótkie warsztaty, podczas których mali widzowie wraz z opiekunami mogą poćwiczyć i utrwalić poznane zasady. Czas trwania: 40 min. + 15 min. warsztaty do spektaklu

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Grewling-Stolc, Jakub Zalewski
Obsada: Agnieszka Grewling-Stolc, Jakub Zalewski
Scenografia i lalki: Jakub Zalewski i grupa Mostoplast oraz ReSza
Muzyka: Magdalena Żulińska

CENNIK BILETÓW INDYWIDUALNYCH
Bilet normalny: 28 zł
Bilet ulgowy: 25 zł

„Pierwsza zima Sopelka” to wzruszający spektakl edukacyjny dla widzów w wieku od 4 do 9 lat. Tytułowy Sopelek to młody łabędź, który na zimę postanawia zostać nad rodzimym stawem licząc na to, że ludzie zadbają o to, aby miał co jeść. Kiedy nadchodzi mróz i śnieg dzikie zwierzęta, w tym ptaki żyjące w mieście, mają problem ze zdobyciem dla siebie pożywienia. To ważne, aby im pomagać, ale…..mądrze pomagać. Nie tylko Sopelek korzysta na tym, że ludzie dokarmiają zwierzęta, jednak to on płaci wysoką cenę za zbytnie zaufanie człowiekowi. Na szczęście ma dobrych przyjaciół, którzy pomogą w trudnych chwilach.

Po każdym spektaklu artyści prowadzą krótkie warsztaty, podczas których mali widzowie wraz z opiekunami mogą poznać zasady prawidłowego dokarmiania ptaków.

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Grewling-Stolc, Jakub Zalewski
Obsada: Agnieszka Grewling-Stolc, Jakub Zalewski
Scenografia i lalki: Jakub Zalewski i grupa Mostoplast
Muzyka: Magdalena Żulińska

Recenzja spektaklu: kultura.trojmiasto.pl 
 
CENNIK BILETÓW INDYWIDUALNYCH
Bilet normalny: 28 zł
Bilet ulgowy: 25 zł

Jeden, jeden dwa” to spektakl edukacyjny dedykowany widzom w wieku 4-9 lat. Historia opowiada przygody dwóch braci, którzy zostają sami w domu. Podczas zabaw i sprzeczek dochodzi do sytuacji, w której chłopcy zmuszeni są wezwać pomoc.

Sceny z przygód chłopców przedstawione są w zabawny sposób tak, aby dzieci poprzez przeżywanie historii razem z bohaterami nauczyli się wzywać pomoc w sytuacji zagrożenia. Po spektaklu dzieci uczestniczą w spotkaniu z aktorami oraz warsztatach na temat bezpieczeństwa.

Scenariusz i reżyseria:
Agnieszka Grewling-Stolc

Muzyka:
Magdalena Żulińska

Występują:
Michał Kowalski
Jakub Zalewski

CENNIK BILETÓW INDYWIDUALNYCH
Bilet normalny: 28 zł
Bilet ulgowy: 25 zł