Dźwiękoczytajki

„Dźwiękoczytajki. Mościak odkrywa świat”, to wyjątkowo pozytywne edukacyjne bajki dla naj, najmłodszych widzów w wieku od 1 roku życia.

Performatywnemu czytaniu krótkich opowiastek o przygodach Misia Mościaka towarzyszą dźwięki wydobywane na żywo, wzbogacające nastrój oraz ilustrujące zdarzenia. Instrumentami są często przedmioty codziennego użytku co daje inspirację do własnych niebanalnych poszukiwań.

Każde spotkanie z Dźwiękoczytajkami to trzy krótkie historie, w których mały widz towarzyszy Mościakowi rozwijając swoją wyobraźnię. Sympatyczny i ciekawski Miś będzie poznawał otaczający go świat, dziwił się i próbował nowych rzeczy. Czasem się wzruszy, czasem wystraszy ale przede wszystkim będzie oswajał się z tym co nowe i nieznane.

Teatralna forma głośnego czytania bajek wspiera rozwój osobowości najmłodszych dzieci poprzez wyjaśnianie pojęć, odczuć i doznań. Zachęca do aktywnego pokonywania napotkanych trudności oraz do nawiązywania pozytywnych relacji z innymi i światem przyrody.

Bajka czytana uczy słuchania, ćwiczy koncentrację, buduje świat wyobraźni, przyspiesza rozwój mowy dziecka. Bajka, której towarzyszą ciekawe dźwięki działa tak samo, tylko dwa razy bardziej!

Czas trwania: ok. 20 min czytanie + 10 minut zabawa z instrumentami

Scenariusz i reżyseria: Jakub Zalewski

Udźwiękowienie: Piotr Drewek

Dla widzów 1+

Miejsce: Teatr Mostownia, ul. Miszewskiego 16

Miejsca nienumerowane

Cennik: 28 zł – bilet normalny; 25 zł – bilet ulgowy

Bilety do nabycia: https://mostownia.interticket.pl/

Informacja:

Tel.: 538 489 415

e-mail: mostownia@most-gdansk.pl